Zespół

W celu stworzenia warunków do uzyskania adekwatnego wsparcia stale pracujemy nad własnym rozwojem zawodowym i osobistym ( akredytowane szkolenia zawodowe, stała superwizja, ukończenie/uczestnictwo w psychoterapii własnej). „Dostaniesz więcej przestrzeni niż potrzebujesz” dlatego, że nie jesteśmy specjalistami od Twojego życia, tylko od przebiegu każdej sesji i procesu psychoterapii. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy gotowi do tworzenia sojuszu psychoterapeutycznego, z pokorą uznając możliwości, zasoby i ograniczania naszego zespołu.

IMG-20231107-WA0000
Paweł Częstochowski - specjalista terapii uzależnień w procesie certyfikacji, pedagog
Wierzę, że trzeźwienie to przygoda i podróż wgłąb siebie, po to by poznać oraz zaakceptować swoje wewnętrzne zasoby i ograniczenia. 
Z wykształcenia jestem specjalistą terapii uzależnień w procesie certyfikacji oraz magistrem pedagogiki. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Doświadczenie zawodowe zdobywałem na dziennym oddziale odwykowym, w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień oraz publicznej przychodni leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia.
Wciąż się rozwijam, uczestnicze w szkoleniach m.in:
– Terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP
– Nowe trendy i sposoby pracy z osobami uzależnionymi w Szkole Psychoterapii Dialog

Pracuję terapeutycznie z :
– pacjentami uzależnionymi behawioralnie
– pacjentami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych
– bliskimi osób uzależnionych

W Czułej Przestrzeni prowadzę sesje indywidualne oraz grupę psychoedukacyjną dla osób uzależnionych. 
MARTA MARKIEWICZ - asystentka zdrowienia

Cześć! Mam na imię Marta i jestem Asystentką Zdrowienia. Być może obcy Ci jest ten zawód dlatego chętnie opowiem na czym polega.

Asystent Zdrowienia/Ekspert przez Doświadczenie to osoba, która przeżyła swój kryzys psychiczny, przepracowała go i w obszarze swojej choroby chce się dzielić swoim doświadczeniem z innymi osobami zdrowiejącymi. Jest to osoba która wspiera, słucha i przekazuje całą wiedzę nabytą ze swojej drogi trzeźwienia. Aby pracować w zawodzie skończyłam roczny kurs Ex-In (Experienced – Involvment) oraz biorę udział w rozmaitych warsztatach aby doskonalić umiejętność komunikacji.

Jestem szczęśliwie trzeźwa od prawie 7 lat i chcę Ci opowiedzieć o swoim kawałku życia i dać nadzieję na to, że życie może być naprawdę satysfakcjonujące i miłe 🙂

Być może znasz mnie z mediów społecznościowych albo telewizji gdzie prężnie działam opowiadając o swoim życiu bez substancji zmieniających świadomość i dzielę się wiedzą na temat uzależnień. Niżej znajdziesz parę artykułów i wywiadów, które szerzej opowiedzą Ci moją drogę zdrowienia. 

W Czułej Przestrzeni jestem wsparciem przy terapii ale też pierwszym kontaktem do znalezienia własnej drogi zdrowienia. Opowiem Ci o swoich początkach i o narzędziach, które mi pomogły utrzymać abstynencję. Mogę odpowiedzieć na każde pytanie i wysłuchać Twojej historii jeżeli wyrazisz taką chęć. 

Więcej o mnie: Jestem jedną z prekursorek mówienia w przestrzeni publicznej o uzależnieniu od alkoholu i narkotyków. Stworzyłam pierwsze trzeźwe imprezy SobeRave, które są znane już w całej Polsce. Promuję kulturę wybierania trzeźwego życia poprzez gadżety, które można kupić w moim sklepie internetowym www.SobeRave.pl 

Zapraszam Cię do poznania mojej drogi, którą podzieliłam się w kilku wywiadach i programach: 

– „Dlaczego młode kobiety sięgają po alkohol? Gdzie szukać pomocy?” – Dzień Dobry TVN – KLIKNIJ TU 

– „Marta Markiewicz: Wstyd zapijałam alkoholem” – KLIKNIJ TU 

– „Siła jest kobietą”. Marta Markiewicz prowadzi trzeźwe życie i podbija TikToka – Dzień Dobry TVNKLIKNIJ TU

Spotkajmy się, porozmawiajmy i wspólnie zobaczmy, jak mogę Cię wesprzeć. Wybierz swoją drogę, która będzie Ci służyć i to, co chcesz dla siebie osiągnąć. Do zobaczenia!

 

20210212_092157
Marta Krzysztoń - psycholożka, propagatorka Pozytywnej Dyscypliny

Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku psychologia (specjalność psychologia kliniczna) na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, odbywając w trakcie nich staże i praktyki na Oddziale Psychiatrii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego „Wspólne Podwórko” oraz na Dziennym Oddziale Zaburzeń Nerwicowych w Vertimedzie.

W latach 2021-2023 pracowałam z osobami uwikłanymi w przemoc w oparciu o terapię skoncentrowaną na rozwiązaniu (TSR) w ramach Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Doświadczenie to pozwoliło mi nabrać pokory oraz cierpliwości w towarzyszeniu drugiej osobie w procesie zmiany, a także uzbroiło mnie w wiedzę o aspektach prawnych przeciwdziałania przemocy w rodzinie, interwencjach w ramach procedury Niebieskie Karty oraz sposobach pracy z osobami doznającymi, stosującymi, bądź będącymi świadkami przemocy psychicznej, fizycznej, ekonomicznej, seksualnej oraz zaniedbań.

Aktualnie w obszarze moich fascynacji zawodowych jest praca z ciałem w psychoterapii traumy (szkolenia Sabiny Sadeckiej) oraz ogólnie pojęta psychotraumatologia. 

Jestem także w trakcie podyplomowych studiów z Seksuologii Klinicznej na Uniwersytecie SWPS.

Cechuje mnie empatia i wnikliwość w kontakcie z klientami. Nieustanny rozwój wynika nie tylko z moich predyspozycji osobistych i wybranej ścieżki zawodowej, lecz także z wielkiej pasji do tego zawodu i ogromnej ciekawości drugiego człowieka. 

Skończyłam szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT) zintegrowanej bajkoterapią „Psychokosmos” i Pozytywnej Dyscypliny oraz Szkoły Konsultacji Agnieszki Stein i Gosi Stańczyk.  Mam również przygotowanie pedagogiczne oraz szkolenia i doświadczenie z pracy z osobami w spektrum. Praktykę prywatną łączę z pracą z dziećmi w wieku przedszkolnym i żłobkowym.

W Czułej Przestrzeni prowadzę Grupy Wsparcia dla mam z małymi dziećmi, Treningi Umiejętności Rodzicielskich oraz udzielam indywidualnego wsparcia psychologicznego. 

Łukasz Krzysztoń - psychoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnień, psycholog

Pracuję z osobami uzależnionymi oraz członkami rodzin osób uzależnionych, w tym:

1. Młodzieżą spędzającą zbyt wiele czasu w sieci lub zażywającą substancje psychoaktywne (różnie nazywane min. narkotyki, dopalacze, alkohol).

2. Dorosłymi pijącymi więcej niż by chcieli, uzależnionymi od substancji psychoaktywnych , seksu, internetu , pracy.

3. Partnerami osób uzależnionych (możliwe współuzależnienie) – doświadczającymi stresu, przemocy, zamartwiania się o bliskich. Mającymi trudność ze snem, nadmiernym napięciem emocjonalnym, zachowaniami związanymi ze sprawdzaniem partnerów i nakłanianiem ich do zaprzestania picia alkoholu lub zażywania narkotyków. Próbującymi zastąpić dziecku uzależnionego rodzica poprzez przejęcie jego obowiązków.

4. Dorosłymi wychowującymi się w rodzinie gdzie występowała przemoc, uzależnienia (DDA) – doświadczającymi przykrych wspomnień, które dotyczą zachowania rodziców lub reakcji rówieśników. Wstrzymanymi w działaniu z powodu odczuwania wstydu, poczucia winy, lęku, poczucia krzywdy. Myślącymi o sobie w nadmiernie krytyczny sposób, odczuwającymi cierpienie z powodu stawiania sobie niespełnionych wymagań. Lawirującymi pomiędzy wstrzymywaniem złości a wybuchami agresji.

Podczas pierwszego spotkania omówimy zagadnienia związane z rozpoznaniem trudności oraz oczekiwań. Dzięki temu możemy razem określić na ile potrzebna jest: psychoterapia długoterminowa (więcej niż rok), krótkoterminowa (kilka miesięcy), interwencja kryzysowa (1-5 spotkań w celu wygaszenia nagłego kryzysu). W innych sytuacjach możemy zastanowić się także nad przekierowaniem do innego specjalisty.

Określając kierunek udzielanej pomocy odniosłem się do mojego doświadczenia zawodowego oraz zainteresowań. Podczas sesji terapeutycznych szczególnie zwracam uwagę na zagadnienia związane z systemem wartości, celami, sferą duchową, zainteresowaniami, wprowadzaniem nowych – korektywnych doświadczeń.

Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji. Działam w nurcie integracyjnym. Kolejne kroki rozwoju zawodowego kieruję w stronę pogłębiania wiedzy i umiejętności w podejściu psychoterapii humanistycznej.

Doświadczenie zawodowe:
Poradnia Leczenia Uzależnień i Współuzależnień, Młodzieżowy Ośrodek Terapii i Readaptacji , Centrum Interwencji Kryzysowej, Telefon Zaufania Centrum Interwencji Kryzysowej, Ośrodek Wspomagania Rodziny „Comes”.
Specjalista Psychoterapii Uzależnień w projekcie profilaktycznym „Odpal myślenie, nie wchodź w uzależnienie” – licea oraz gimnazja na terenie Lublina.

Szkolenia i certyfikaty:
Specjalista Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnień (Instytut Psychologii Zdrowia Warszawa, Certyfikat PARPA nr 1919)
Psycholog – specjalizacja: psychoprofilaktyka i pomoc psychologiczna (WSEI Lublin)
Psychoterapeuta- (INTRA, w procesie certyfikacji)
Szkolenia z zakresu: psychoterapii uzależnień behawioralnych,
trener grupowy treningu zastępowania agresji
program ograniczania picia

Po za pracą lubię także spędzać czas z rodziną, biegać, jeździć w Bieszczady, zatrzymać się , czytać książki i pić czarną kawę. Napisałem książkę pt. „Najciemniej jest tuż przed świtem”, która jest dostępna w naszym sklepie 

Łukasz Krzysztoń - ZnanyLekarz.pl
Scroll to Top